Suszarka do prania – jak prawidłowo podłączyć?

Suszarka do prania – jak prawidłowo podłączyć?

Odpowiedni montaż urządzenia jest kluczowy, aby móc korzystać z niego w pełni bezpiecznie i zmniejszyć ryzyko awarii. Dlatego wiele osób zastanawia się, jak podłączyć suszarkę do prania do instalacji odpływowej. Takie maszyny szybko i efektywnie osuszają odzież, więc stają się coraz popularniejszym elementem wyposażenia domów i mieszkań. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak powinno wyglądać prawidłowe przyłączanie tego typu sprzętów, przeczytaj artykuł! 

Konstrukcja suszarki do prania

Na początku warto poznać konstrukcję opisywanych urządzeń suszących. Są bardzo podobne do pralek, mają najczęściej zbliżone rozmiary i nieco mniejszą wagę. Steruje się nimi za pomocą panelu, zawierającego np. wyświetlacz, pokrętło oraz przyciski lub aplikacji. Kluczowym elementem sprzętu jest bęben wykonany ze stali nierdzewnej. Nowoczesne modele wyposaża się w filtr gromadzący zanieczyszczenia, skraplacz, wyjmowany zbiornik na wodę oraz opcjonalnie specjalny wąż, dzięki któremu możliwe jest podłączenie suszarki do odpływu.

Prawidłowe podłączenie

Popularne dawniej maszyny wywiewowe wymagały połączenia nie tylko z kanalizacją, ale też kanałem wentylacyjnym. Współczesne warianty mają jednak wspomniany wcześniej pojemnik na skraplającą się wodę, który wystarczy regularnie opróżniać. Jeśli pomimo tego chcesz podłączyć suszarkę do prania do odpływu, potrzebny będzie krótki wąż. Musisz zamontować go w maszynie za pomocą plastikowych kolanek oraz mocnych zacisków, a następnie umieścić w otworze odpływowym. Pamiętaj także o ulokowaniu sprzętu w pobliżu gniazdka oraz odsłonięciu kratki wentylacyjnej. 

Bezpieczne użytkowanie sprzętu

Gdy już wiesz, jak podłączyć suszarkę do prania, należy zadbać o odpowiednią konserwację urządzenia. Jedną z ważnych kwestii stanowi też idealne wypoziomowanie artykułu. Co jakiś czas trzeba wyczyścić filtr z małych kłębków czy nitek oraz to samo zrobić z wnętrzem bębna. Zaleca się też przecieranie czujnika wilgotności, na którym zbiera się osad. Dzięki tym prostym czynnościom sprzęt będzie działał zgodnie z zapewnieniami producenta.