Rolety zewnętrzne natynkowe w Poznaniu — kiedy warto?

Rolety zewnętrzne natynkowe w Poznaniu — kiedy warto?

Montaż przesłon okiennych to przede wszystkim sposób na ochronę wnętrz przed upalną pogodą, czyli silnym nasłonecznieniem i nagrzewaniem, co jest kwestią komfortu. Poza tym jednak rolety zewnętrzne dają wiele innych korzyści —  ochronę także przed takimi czynnikami jak uciekanie ciepła zimą, hałas, a nawet zagrożenie włamaniem. Do wyboru są wersje natynkowe i podtynkowe. Sprawdź, kiedy warto wybrać te pierwsze.

Rolety zewnętrzne natynkowe w Poznaniu —  prosty i szybki montaż oraz oszczędności

Przesłony elewacyjne kojarzone są z ceną wyższą niż w przypadku wersji wewnętrznych, ale wśród nich także można znaleźć rozwiązania tańsze i droższe. Oferowane w Poznaniu rolety zewnętrzne natynkowe należą do tych pierwszych —  kosztują mniej niż wersje podtynkowe, mają też prostszy montaż, co również przekłada się na niższy koszt prac. Jest to rozwiązanie, na które może pozwolić sobie wiele osób, a inwestycja ta na pewno jest opłacalna —  ze względu na skuteczną ochronę, jak było wspomniane, nie tylko przed silnym słońcem. Mniejsze nagrzewanie się pomieszczeń latem to mniejsze koszty klimatyzacji, zimą zaś przesłony chronią przed uciekaniem ciepła, można zatem realnie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Dobra wiadomość jest też taka, że rolety te, ze względu na sposób montażu, można umieszczać na istniejących budynkach — nie trzeba robić tego w czasie ich wznoszenia, jak ma to miejsce w przypadku wersji podtynkowych.

Skuteczna ochrona przed hałasem i włamaniami

Jest wiele sytuacji, w jakich montaż takich przesłon będzie doskonałym rozwiązaniem. Żaluzje, plisy czy rolety wewnętrzne mogą świetnie się prezentować i skutecznie chronić przed słońcem, nie ochronią jednak ani przed hałasem, ani, tym bardziej, przed włamywaczem —  wersje elewacyjne zaś radzą sobie z tym bardzo dobrze. Mając to na uwadze, warto na nie postawić m.in. kiedy:

  • mieszka się blisko ruchliwej ulicy i pragnie odciąć się od hałasu,
  • często wyjeżdża się z domu i chce chronić dobytek przed kradzieżą —  rolety takie mogą być dobrym elementem zabezpieczeń, oprócz np. monitoringu i alarmu.

Inwestycja godna uwagi

Montaż takich przesłon kosztuje mniej niż się wydaje, a korzystać można z nich bardzo długo — właściwie wykonane, są bezawaryjne i trwałe. Warto na nie postawić.