Olejki do ciała — jak z nich korzystać?

Olejki do ciała — jak z nich korzystać?

Oleje kosmetyczne od jakiegoś czasu robią prawdziwą furorę, co ma związek nie tylko z popularnością wszystkiego, co naturalne. Są po prostu skuteczne, a przy tym mają wiele innych zalet, między innymi można wykorzystywać je na różne sposoby, a nawet jednego preparatu używać do różnych części ciała. Sprawdź, jak najlepiej stosować takie produkty w ramach pielęgnacji ciała i co możesz dzięki temu zyskać.

Dlaczego warto wybierać olejki do ciała?

Wielu kobietom trudno jest znaleźć odpowiedni produkt, który zapewniałby realne, dogłębne nawilżenie skóry, mimo mnogości na rynku balsamów, emulsji czy maseł. Olejki do ciała stanowią bardzo dobre rozwiązanie, gdyż składają się wyłącznie z substancji nawilżających i natłuszczających, nie mają więc prawa nie działać. Nie posiadają za to w składzie chemii, która często odpowiedzialna jest za wysuszanie. Co więcej, można je stosować na różne sposoby, między innymi po to, by zapewnić sobie wygodę, szybkość użycia czy brak niepożądanych efektów.

Jak najlepiej stosować takie produkty?

Zdecydowana większość olejów kosmetycznych nadaje się do tego, by wykorzystywać je na różne sposoby, co jest ich wielką zaletą. Są wszechstronne, a także ekonomiczne, wybierając olej, na przykład arganowy, można zastąpić nim kilka stosowanych do tej pory kosmetyków. Jak zatem użytkować takie produkty? Możliwości, jakie wchodzą w grę, to między innymi:

  • bezpośrednio na skórę  — zamiast balsamu, a chcąc dodatkowo spotęgować efekt, można olejek aplikować na skórę jeszcze wilgotną po kąpieli,
  • do masażu  — na przykład antycellulitowego, wykorzystując bańkę chińską, ale i do zwykłego relaksacyjnego zabiegu,
  • do kąpieli — jest to świetny sposób na nawilżenie skóry już w momencie mycia i uniknięcie jej przykrego wysuszenia na skutek kontaktu z wodą,
  • do balsamu czy innego kosmetyku — nic nie stoi na przeszkodzie, by kroplą olejku wzbogacić nawet chemiczny preparat,
  • do samodzielnie robionych balsamów,
  • do peelingu, najlepiej przyrządzonego własnoręcznie — z kawy, soli czy cukru.

Olejki dla każdego

Jak widać, preparaty te dają mnóstwo możliwości. Sięgając po nie, można oszczędzać czas i pieniądze, a przede wszystkim — zapewnić sobie idealną pielęgnację skóry.