Oklejanie auta folią PPF w Warszawie — kiedy warto się zdecydować?

Oklejanie auta folią PPF w Warszawie — kiedy warto się zdecydować?

Posiadacze aut chcą, by jak najdłużej były one nie tylko w pełni sprawne, ale też piękne i estetyczne. Dotyczy to zwłaszcza samochodów nowych. Niestety, pojazdy są narażone na wpływ wielu czynników, które są dla nich szkodliwe. Są jednak sposoby, by chronić przed nimi auto i jego poszczególne elementy. Jednym z nich jest folia PPF. Poznaj ją bliżej!

Na czym polega oklejanie aut folią PPF?

Aplikacja przezroczystej folii, idealnie przylegającej do powierzchni, na jakie jest nakładana, pozwala chronić lakier oraz inne materiały przed matowieniem, zarysowaniami i pozostałymi uszkodzeniami. Oczywiście oklejanie folią PPF w Warszawie nie jest jedyną opcją ochrony auta, alternatywą jest na przykład powłoka ceramiczna, folia jest jednak znacznie grubsza, zatem zapewnia silniejsze zabezpieczenie. Jest też odporna, również dlatego, że ma właściwości samoregenerujące —  naprawia się, tj. zasklepia, pod wpływem promieni słonecznych i gorącej wody. Jest to trwały i skuteczny sposób na ustrzeżenie się odprysków lakierów i zarysowań, jakie powodują choćby kamyki pryskające spod kół pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka, a także obtłuczeń powodowanych podczas ładowania czegoś do bagażnika. To ostatnie powoduje, że folia jest chętnie stosowana także na samochody dostawcze.

Kiedy szczególnie warto?

Na pewno taka ochrona będzie szczególnie pożądana w przypadku nowych aut, które właśnie opuściły salon sprzedaży. Pojazdy są nieustannie narażone na uszkodzenia, a nawet małe rysy czy odpryski lakieru istotnie wpływają na ich wygląd. Warto postawić na takie zabezpieczenie, by pojazd dłużej wyglądał jak nowy, jego lakier był nieskazitelny.

Poza tym warto pomyśleć o takiej ochronie kiedy samochód jest narażony na uszkodzenia szczególnie, np. jest intensywnie eksploatowany czy też pełni rolę pojazdu dostawczego.

Opcja dla każdego

Warto pamiętać, że ochrona taka nie musi obejmować całego pojazdu. Chcąc np. zaoszczędzić na aplikacji folii, można ją nałożyć tylko na te miejsca, które są najmocniej narażone na uszkodzenia, jak okolice klamek czy bagażników albo zderzaki.