O czym pamiętać, wybierając huśtawkę ogrodową dla dziecka?

O czym pamiętać, wybierając huśtawkę ogrodową dla dziecka?

Bujanie się to jedna z ulubionych rozrywek kilkuletnich dzieci, a zwłaszcza dziewczynek. Z tego względu huśtawki zwykle są pierwszymi sprzętami montowanymi na posesjach z myślą o najmłodszych członkach rodziny. Jak wybrać taki element? Sprawdź!

Jaka huśtawka ogrodowa dla dzieci będzie najlepsza?

W sklepach z wyposażeniem dla dzieci można znaleźć niezliczone wersje huśtawek, nawet takich, które mogą znaleźć się w domu. Zwykle są to niewielkie i mające mały udźwig sprzęty z tworzywa sztucznego, przeznaczone dla małych dzieci. Jeśli chce się zainwestować w coś trwalszego —  huśtawkę, która posłuży pociechom długi czas, trzeba postawić na produkt z prawdziwego zdarzenia, nie w miniaturowej wersji. Warto przy tym pamiętać, że najlepszym wyborem do użytkowania pod gołym niebem będzie stal. Materiał ten zapewni wytrzymałość i odporność na wpływ negatywnych czynników, jakich w polskim klimacie nie brakuje. Nie można tego powiedzieć np. o drewnie, które co prawda przez wiele osób jest cenione ze względu na piękny wygląd, ale za to jest nieodporne na wpływ wody czy wilgoci, może więc szybko niszczeć. Konstrukcje z tworzyw sztucznych zaś są mało stabilne i zbyt lekkie —  lepiej nie ryzykować posiadania takiej huśtawki w ogrodzie, gdyż silniejszy podmuch wiatru może ją przewrócić, co jest skrajnie niebezpieczne.

Gdzie umieścić?

Dzieci uwielbiające bujanie na pewno będą na swej huśtawce spędzać wiele czasu —  z tego też względu, mając więcej pociech, warto stawiać na podwójne huśtawki ogrodowe, pozwalające bujać się jednocześnie dwóm osobom. To też świetny wybór dla maluchów lubiących bawić się z rówieśnikami i zapraszających gości. Mając na uwadze konieczność zapewnienia komfortu użytkowania sprzętu o różnych porach dnia i przy różnym nasłonecznieniu, warto uważnie wybrać miejsce, gdzie stanie huśtawka —  dobrze, by był to na przykład półcień zamiast pełne słońce.

Bardzo ważne jest też podłoże. Musi być ono równe, inaczej bowiem zagrozi konstrukcji brakiem stabilności. Jeśli jednak osadzi się sprzęt na betonowych stopach, nie ma znaczenia, czy podłoże jest skaliste, czy też jest to zwykła ziemia.

Wybierz dobrze huśtawkę dla swojego dziecka!

Huśtanie się to jedna z ulubionych zabaw dzieciństwa. Warto zapewnić swojemu dziecku dostęp do takiej rozrywki, montując na podwórku, np. w ogrodzie, huśtawkę —  bezpieczną i przyjemną w użytkowaniu.