Kiedy skorzystać ze skupu kół dwumasowych?

Kiedy skorzystać ze skupu kół dwumasowych?

Jeśli chcesz, aby pojazd działał niezawodnie, a jazda była w pełni komfortowa, należy zadbać o podzespoły silnika. Bardzo ważną rolę w jednostce napędowej odgrywają koła dwumasowe, które m.in. chronią skrzynię biegów przed nadmiernym obciążeniem. Tego typu metalowe talerze montowane w wale korbowym stanowią element układu przeniesienia napędu i pozwalają zredukować drgania. Gdy wskazany komponent ulegnie zużyciu, można go odprzedać firmom, które zajmują się ich regeneracją oraz oferują odnowione produkty. Kiedy warto zdecydować się na taki krok? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

Zadania koła dwumasowego

Jak wiadomo, wskutek działania silnika powstają wibracje, które przenoszą się na inne układy pojazdu, karoserię czy wnętrze maszyny. Negatywnym efektem takiego zjawiska może być uderzanie o siebie, ścieranie się metalowych elementów auta, co wiąże się z hałasem oraz szybszym zużyciem poszczególnych komponentów. Dlatego tez koło dwumasowe pełni istotną funkcję w układzie napędowym. Zgodnie z nazwą ma ono dwie masy – pierwotną oraz wtórną, która obraca się względem tej pierwszej. Pomiędzy nimi znajdują się sprężyny łukowe czy piórkowe ściskane przez obracającą się masę i tym samym zmniejszające drgania. 

Objawy zużytego koła dwumasowego

Niegdyś opisywane części stosowano tylko w silnikach wysokoprężnych, jednak współczesny trend zmniejszania mocy jednostek sprawił, że stały się też niezbędne w modelach benzynowych.  Głównymi objawami zużycia tych elementów są intensywne drgania przenoszące się na nadwozie, np. w czasie przyspieszania. Uwagę powinny zwrócić też szarpnięcia podczas ruszania albo problemy ze zmianą biegu. W przypadku wystąpienia wskazanych sytuacji warto sprawdzić, co proponuje dobry skup kół dwumasowych.

Sprawdzony skup kół dwumasowych

Żywotność opisywanych części wynosi zwykle około 150-200 tys. km, jednak może się zdarzyć, że wymiana będzie konieczna znacznie szybciej. Na rynku są firmy prowadzące skup kół dwumasowych , które zajmują się renowacją tego typu elementów, a także sprzedają je w zestawach ze zregenerowanym sprzęgłem. Dzięki temu można przeprowadzić sprawną i korzystną cenowo naprawę aut osobowych od różnych marek.