Jakie rodzaje tkanin są wykorzystywane w produkcji taśm transportujących?

Jakie rodzaje tkanin są wykorzystywane w produkcji taśm transportujących?

Mają wielowarstwową budowę i występują w kilku rodzajach. Są niezastąpione w wielu urządzeniach pracujących w różnych branżach. Choć są dość powszechne, mało kto zastanawia się, jak ważną funkcję pełnią, wyręczając ludzi i ułatwiając im życie. Przeczytaj zamieszczony tekst i dowiedz się, czym są taśmy transportujące.

Gdzie wykorzystuje się taśmy transportowe?

Niewiele jest takich dziedzin gospodarki, w których nie znalazłyby zastosowania urządzenia z takimi taśmami. Wielu producentów wraz z samymi produktami, wykonanymi z różnych materiałów, dostosowanych do specyfiki branży, oferuje też ich konfekcjonowanie, czyli docięcie, połączenie w jeden obwód i wyposażenie w elementy usprawniające pracę. Można je spotkać w przemyśle lekkim i ciężkim, w handlu, na lotniskach i w wielu innych miejscach, gdzie praca jest monotonna, ciężka lub niebezpieczna.

Na jakie kategorie można podzielić dostępne taśmy?

Produkty te wybiera się zgodnie ze specyfiką działalności przedsiębiorstwa, w którym mają pracować. Istotny jest także wybór tkanin na cięgna w zależności od tego, czy będą pracować na stole ślizgowym, na rolkach, czy na obu tych przenośnikach. W sprzedaży można znaleźć taśmy transportujące jedno- i dwustronnie powlekane takimi materiałami jak:

  • poliuretan zwykły lub utwardzony,
  • poliolefina,
  • poliester,
  • polichlorek winylu,
  • guma syntetyczna,
  • poliamid,
  • politetrafluoroetylen,
  • silikon.

Każdy z nich ma nieco inne właściwości i może być odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie olejów, smarów, tłuszczów itp.

Czy można spersonalizować taśmy transportujące?

Wielu nabywców oczekuje takiej usługi od producentów, dlatego na stronach różnych przedsiębiorstw coraz częściej można znaleźć informacje na ten temat. Wystarczy wówczas skontaktować się z działem handlowym i przekazać swoje oczekiwania, np. co do rodzaju powierzchni transportowej, sposobu łączenia czy rodzaju cięgien. Oczekujesz personalizacji tego elementu nośnego? Znajdź producenta, który spełni Twoje potrzeby.