Jakie olejki do ciała warto wybierać?

Jakie olejki do ciała warto wybierać?

O olejach stosowanych w kosmetyce od jakiegoś czasu mówi się bardzo dużo, co ma związek z modą na wszystko, co naturalne, a szczególnie gdy chodzi o kosmetyki. Olejki pozyskiwane z różnych roślin, zarówno rodzimych, jak i egzotycznych, mają liczne zastosowania — często są w stanie zastąpić wiele kosmetyków jednocześnie. Sprawdzają się między innymi do pielęgnacji ciała. Zobacz, jak je dobierać.

Czysty olej czy w kosmetyku?

Możliwości olejów są chętnie wykorzystywane przez producentów kosmetyków — poszczególne substancje są dodawane do preparatów do twarzy, ciała i włosów, a nawet kolorówki, dzięki czemu zyskują one właściwości pielęgnujące. Chcąc jednak w pełni wykorzystać potencjał olejów, warto wybierać je w ich podstawowej formie. Są one naturalne, dzięki czemu nie tylko nie dają skutków ubocznych. Duże znaczenie ma też fakt, że dodatek chemicznych substancji nie tłumi ich działania. W przypadku kosmetyków, w których olej znajduje się w składzie tylko w niewielkiej ilości, nie można spodziewać się fantastycznych rezultatów.

Poza tym takie preparaty są tanie, wydajne (stosuje się je w małych ilościach) oraz można je użytkować na różne sposoby.

Jakie olejki są godne uwagi?

Wszystkie oleje, a jest ich na rynku niezliczona ilość, odznaczają się unikalnymi właściwościami, ale można też wyróżnić łączące je cechy, jak obecność w składzie witamin A i E czy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wszystkie też nawilżają i natłuszczają, odbudowując warstwę hydrolipidową skóry. Oczywiście jednak nie oznacza to, że jest zupełnie obojętne, jaki wybierze się wariant. Wielkim hitem jest olej arganowy, wybierany przez klientki tym chętniej, że mogą go nakładać także na włosy i skórę twarzy. Warto jednak sprawdzić też inne, mniej znane propozycje, na przykład olej marchwiowy, który przy okazji nadaje skórze piękny, zdrowy koloryt, przyjemnie pachnący migdałowy czy bogaty w odmładzającą witaminę C rokitnikowy.

Jeden produkt, liczne korzyści

Wybierając dobre olejki do ciała , można zapomnieć o nieskutecznych balsamach czy masłach do pielęgnacji skóry. Prawdopodobnie będzie można ich używać także do innych celów, a niewielka buteleczka wystarczy na długi czas.