Jakie kosmetyki samochodowe oferuje sklep lakierniczy?

Jakie kosmetyki samochodowe oferuje sklep lakierniczy?

Dowiedz się, jakie kosmetyki samochodowe warto kupić. Poznaj ofertę sprawdzonego sklepu lakierniczego i wybierz preparaty, dzięki którym szybko i profesjonalnie odświeżysz wygląd karoserii różnych modeli aut.

Podkład do lakieru

Prace lakiernicze muszą być przeprowadzane w ściśle określonej kolejności. Jeśli chcesz nałożyć nowe powłoki ochronne, najpierw musisz usunąć stare. Ważne jest dokładne oczyszczenie karoserii auta i zeszlifowanie z niej rdzy. Po takich zabiegach warto wykorzystać dobrej jakości podkład, który wypełni ubytki i zapewni gładką powierzchnię do dalszej aplikacji farb i lakierów. W sklepach dostępne są różne rodzaje podkładów, w tym warianty epoksydowe, reaktywne i wypełniające. Przed użyciem trzeba dokładnie zapoznać się z ich zastosowaniem i wskazaniami producenta.

Lakiery, farby i akcesoria lakiernicze

W warsztacie lakiernika zawsze znajduje się wiele typów lakieru. Wybór produktu uzależniony jest od indywidualnych oczekiwań właściciela auta. Niektórzy marzą o błyszczącej karoserii, inni chcą uzyskać efekt matowy. W każdym przypadku lakierowanie auta:

  • zwiększa wytrzymałość karoserii na korozję i szkodliwe działanie promieniowanie UV,
  • szybko poprawia wygląd pojazdu i zwiększa jego wartość,
  • poprawia samopoczucie kierowcy i daje mu większą satysfakcję z jazdy,
  • zabezpiecza karoserię przed zarysowaniem,
  • zapobiega niszczeniu elementów zewnętrznych auta.

Sklep lakierniczy oferuje między innymi lakier bezbarwny marki UHS w dużym, wydajnym opakowaniu. Ponadto klienci mogą zamówić wersje kolorowe, zabarwiające części pojazdu na wybrany odcień. Największą popularnością cieszy się karoseria czerwona, granatowa, szara i czarna. Podstawowe wyposażenie lakierni obejmuje również pistolety natryskowe z wymiennymi dyszami, taśmy i folie zabezpieczające, systemy odsysania pyłów oraz myjki i filtry podłogowe. Osoba zajmująca się pracami lakierniczymi powinna chronić swoje drogi oddechowe, trzeba zatem zdecydować się na zakup profesjonalnej maski oraz kombinezonu. Przydatne są także zatyczki do uszu.

Sprawna konserwacja auta

Przekonaj się, że dzięki odpowiednio dobranym sprzętom i kosmetykom samochodowym konserwacja auta przebiega sprawnie i bezproblemowo. Postaw na wyróżniające się dużą odpornością podkłady, lakiery i utwardzacze. W korzystnej cenie zamówisz je przez Internet.