Jak wygląda produkcja rozdzielnic elektrycznych?

Jak wygląda produkcja rozdzielnic elektrycznych?

Współcześni producenci dysponują zaawansowanymi parkami maszynowymi, w których tworzą od podstaw urządzenia niezbędne w codziennym życiu. Takim sprzętem są między innymi rozdzielnice elektryczne, które znajdują się we wszystkich obiektach mieszkalnych oraz komercyjnych i publicznych. Dowiedz się, jak wygląda ich produkcja i zapoznaj się z poniższymi informacjami!

Nowoczesne rozdzielnice elektryczne

Skrzynka, w której mieszczą się elementy sterujące oraz zabezpieczające moduły układu elektrycznego odpowiedzialna jest między innymi za rozdzielanie zasilania na poszczególne punktu odbioru. Ze względu na wysoki stopień zaawansowania tych rozwiązań, produkcja rozdzielnic jest skomplikowanym, wieloetapowym procesem, na który składa się m.in.:

  • dostosowanie projektu do potrzeb zleceniodawcy,
  • przygotowanie obudowy,
  • montaż elementów układu w skrzynce,
  • testy jakościowe,
  • certyfikacja i homologacja.

Jednak przy jego realizacji w nowoczesnym parku maszynowym można znacznie skrócić czas oczekiwania na gotowy produkt, zlecając to zadanie doświadczonym wykonawcom. 

Produkcja rozdzielnic elektrycznych 

Przed przystąpieniem do produkcji właściwej wykonawcy przygotowują projekt rozdzielnicy, który musi spełniać nie tylko wymagania zleceniodawcy, ale także być zgodny z obowiązującymi przepisami i normami. Na tym etapie dobiera się także sprzęt elektryczny, który należy zakupić lub wykonać, w zależności od zakresu usług, jaki zapewnia producent skrzynek elektrycznych. 

Istotnym etapem konstrukcji skrzynek elektrycznych jest także przygotowanie obudowy, w której zostaną umieszczone komponenty układu. Firmy, których specjalnością jest produkcja rozdzielnic, wykonują te elementy samodzielnie, wykorzystując do tego zaawansowane parki maszynowe. Współcześnie wykorzystuje się do tego metalowe blachy, które są cięte i spawane, a na koniec lakierowane w celu zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi. Po złożeniu produkty poddaje się go testom bezpieczeństwa i jakościowym.

Rozdzielnice elektryczne od producentów

Jesteś administratorem obiektu publicznego lub mieszkalnego i chcesz zaoszczędzić na zakupie elementów sieci elektrycznej? Zleć produkcję rozdzielnic od podstaw, zgłaszając się do specjalistów z tej dziedziny! Zamówienie sprzętu bezpośrednio u wykonawcy to nie tylko niższa cena, ale też możliwość dostosowania końcowego produktu do indywidualnych potrzeb.