Huśtawki ogrodowe — warto czy nie?

Huśtawki ogrodowe — warto czy nie?

Ogród jest zwykle dla jego posiadaczy przyjemnym miejscem do spędzania czasu. Przyjemność ta będzie zaś jeszcze większa gdy wyposaży się go w odpowiednie elementy. Standardowo są to meble ogrodowe czy leżaki, ale nie warto się do tego ograniczać. Doskonale będzie też postawić na huśtawki. Dowiedz się, dlaczego.

Huśtawka —  element niezbędny w ogrodzie

Jeśli mowa o kilkuosobowej huśtawce, zastępującej ławkę i wyposażonej w praktyczny daszek, nic nie stoi na przeszkodzie, by znalazła się ona także w innej przestrzeni, na przykład na posesji pozbawionej ogrodu (choćby przy wejściu do domu), a nawet na tarasie czy większym balkonie. To wspaniały element wyposażenia otoczenia, sprzyjający wypoczynkowi w gronie kilku osób czy samotnie —  na huśtawce takiej można np. leżeć z książką. Daszek chroni przed palącym słońcem, a nawet drobnym deszczem, a wymoszczone poduszką siedzisko jest niezwykle wygodne.

Poza tym warto stawiać na huśtawki ogrodowe dla dzieci —  oczywiście w przypadku ich posiadania. Jest to rzecz niezbędna w ogrodzie domu, gdzie są pociechy, przy czym błędem jest zakładanie, że korzystać z takiego elementu lubią tylko dziewczynki. Ciekawą opcją są przy tym huśtawki podwójne, idealne, gdy ma się co najmniej dwie pociechy, pozwala to bowiem uniknąć konfliktów związanych z kolejnością korzystania z zabawki. Wspólne huśtanie się jest jeszcze przyjemniejsze!

Jak wybrać huśtawkę?

Bez względu na to, czy chodzi o huśtawkę kilkuosobową, z jakiej korzystają przede wszystkim dorośli, czy dla dzieci, kluczowe jest bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Dlatego huśtawka musi być przede wszystkim stabilna. W polskim klimacie niezwykle silne podmuchy wiatru są coraz częstsze. Trzeba mieć to na uwadze i wybierać przede wszystkim stalowe sprzęty, znacznie wytrzymalsze i cięższe niż wykonane z tworzyw sztucznych. Drewno, podobające się wielu osobom, nie będzie zbyt dobrym wyborem ze względu na niską odporność na wodę i wilgoć, a także możliwe ataki korników. Warto też osadzić huśtawkę na betonowych stopach, co zwiększy jej stabilność i bezpieczeństwo korzystania z niej.

Przydatny element w ogrodzie

Nawet mając w ogrodzie wiele wygodnych mebli warto postawić na huśtawkę —  tak samo jak sprzęt dla dzieci. Przyjemne spędzanie czasu i świetna zabawa gwarantowane!