Gdzie znajdują zastosowanie lekkie, syntetyczne taśmy transportujące?

Gdzie znajdują zastosowanie lekkie, syntetyczne taśmy transportujące?

Wykorzystuje się je w rozmaitych przenośnikach pracujących w wielu firmach, nie tylko w urządzeniach transportu bliskiego, ale również w liniach technologicznych. Wykonują bardzo istotną, choć żmudną pracę, zastępując człowieka. Jeśli jesteś ciekaw, o jakie przedmioty chodzi, zapoznaj się z artykułem zamieszczonym poniżej.

Co to są taśmy transporterowe i gdzie znajdują zastosowanie?

Najprościej mówiąc, są to artykuły służące do przenoszenia przedmiotów o różnej wadze i gabarytach z miejsca na miejsce. Jeszcze do niedawna produkowane były z gumy i mocnych tkanin, jednak obecnie, dzięki postępowi technologicznemu, większość z nich produkowana jest z lekkich i wytrzymałych materiałów syntetycznych. Jeśli chodzi o ich wykorzystanie, to można je znaleźć wszędzie, od dużych zakładów przemysłowych, poprzez place przeładunkowe, po lotniska.

Jakie materiały wykorzystywane są do ich produkcji?

Oferowane przez producentów  taśmy transportujące to zarówno produkty metrażowe, jak i wykonane bezkońcowo w formie rękawa. Pierwsze z nich są dostępne w dowolnej długości i łączone metodą klejenia, zgrzewania lub mechanicznie. Drugi rodzaj nie ma łączenia, jednak jego wadą jest możliwość pracy na dużo mniejszych średnicach. Oba typy produkowane są z jednego lub kilku rodzajów tkanin pokrytych po stronie transportującej gumą lub tworzywem. Ich cięgna wykonuje się z tkanin:

  • poliestrowych,
  • poliamidowych,
  • aramidowo-poliestrowych,
  • poliestrowo-bawełnianych,
  • szklanych,
  • poliestrowo-poliamidowych,
  • aramidowych.

Jak jeszcze można podzielić dostępne taśmy transportowe?

Zapewne można by je różnie skategoryzować ze względu na rodzaj użytych materiałów albo zastosowanie. Możliwy jest również podział ze względu na powłokę, a tych jest sporo. Warto jednak wiedzieć, że na rynku są taśmy powlekane z jednej lub z obu stron, a producenci podejmują się ich wykonania zgodnie z oczekiwaniami klientów. Jesteś zainteresowany tematem albo szukasz odpowiedniego produktu do swojej firmy? Przejrzyj strony producentów i znajdź najlepszą ofertę.