Czy warto zainwestować w zasuwę burzową?

Czy warto zainwestować w zasuwę burzową?

Ulewne deszcze są w Polsce spotykane coraz częściej, podobnie jak inne gwałtowne zjawiska atmosferyczne, a sytuacja ta będzie się tylko pogłębiać, co ma związek ze zmianami klimatycznymi. W dodatku obfite opady zwykle występują na przemian z suszami, co nierzadko skutkuje podtopieniami, także dlatego, że sucha ziemia wolno wchłania wodę. Jej pochłanianiem zajmuje się kanalizacja deszczowa, która musi być odpowiednio wykonana. Czy zasuwa burzowa będzie tu pożądanym elementem? Przeczytaj, by się tego dowiedzieć.

Do czego służy zasuwa burzowa?

Tego rodzaju klapy zwrotne stosowane są w kanalizacji deszczowej oraz ściekowej i służą do zachowania jednokierunkowego przepływu cieczy, czyli nie dopuszczają do jej cofania się. Na pewno nikt nie chciałby doświadczyć cofania się i wybijania ścieków, ale zapewnienie sprawnego działania kanalizacji deszczowej jest równie ważne, gdyż chroni przed podtopieniami i gromadzeniem się nadmiaru wody deszczowej, na przykład na drogach, ale też posesjach prywatnych. Zasuwa burzowa spełnia w tym zakresie ważną rolę zwłaszcza w przypadku obfitych opadów, z których pochłanianiem kanalizacja przestaje sobie radzić. Takie zjawiska są w Polsce coraz częstsze, na pewno zatem w rozwiązanie takie zdecydowanie warto zainwestować, niezależnie od kosztów, jakie generuje zakup klapy oraz jej montaż, który często muszą przeprowadzić fachowcy. Jest to sposób na uchronienie się przed znacznie większymi wydatkami — na usunięcie szkód, jakie może wyrządzić podtopienie w czasie ulewnego deszczu.

Różne rodzaje klap zwrotnych

Zanim przystąpi się do zakupu takiego produktu, trzeba dowiedzieć się, że występuje on w różnych wariantach, a dobór odpowiedniego jest kluczowy. W sprzedaży można znaleźć klapy do montażu na ścianie, z kołnierzem, do montażu na rurze albo w jej wnętrzu, a także z przeciwwagą. W doborze odpowiedniego rozwiązania pomoże dobry dostawca.