Czy w Warszawie jest firma oferująca oklejanie aut folią PPF?

Czy w Warszawie jest firma oferująca oklejanie aut folią PPF?

Zderzaki, pokrywa silnika samochodu i wiele innych elementów karoserii narażonych jest podczas jazdy na zarysowania i odpryski lakieru. Jest jednak na to sposób, który pozwoli ochronić te części i zagwarantować ich estetyczny wygląd. Można zaaplikować na te elementy bezbarwne tworzywo o wyjątkowych właściwościach. Chcesz bliżej poznać jego cechy? Zapoznaj się z tekstem zamieszczonym poniżej!

Elementy nadwozia najczęściej narażone na uszkodzenia

Każdy regularnie użytkowany samochód jest codziennie narażony na otarcia, zarysowania czy uderzenia mniejszymi lub większymi drobinkami, wyrzucanymi spod kół innych pojazdów. Powstają wówczas różne uszkodzenia, które z czasem mogą się powiększać i prowadzić do poważniejszych problemów. Najczęściej chodzi o:

  • zderzaki,
  • błotniki,
  • maski,
  • progi,
  • słupki,
  • pas górny zderzaka tylnego,

a także lampy i reflektory. Wszystkie te elementy wymagają dodatkowej ochrony. Właściciele samochodów, którym zależy na zabezpieczeniu wymienionych części, znajdą możliwość skorzystania z usługi oklejania folią PPF w Warszawie

Czym jest folia PPF?

Jest to tworzywo poliuretanowe służące do ochrony samochodowych powłok lakierniczych głównie przed uszkodzeniami mechanicznymi. PPF jest akronimem od nazwy Paint Protecion Film i dotyczy folii o wyjątkowej odporności na:

  • zarysowania,
  • uderzenia,
  • promieniowanie UV.

To elastyczny, bezbarwny materiał, który jest tak mocny, że przebicie się przez niego podczas zwyczajnej eksploatacji auta jest niemal niemożliwe, choć zwykle jego grubość nie przekracza 200 mikronów. Chroni też mało odporne lakiery nowej generacji przed matowieniem. Jest to idealne zabezpieczenie dla samochodów, które właśnie opuściły salon.

Czy folia ta ma jeszcze inne zalety?

Oprócz wyżej wymienionych właściwości produkt ten cechuje się możliwością zastosowania na lampy i reflektory, ponieważ jest całkowicie transparentny. Doskonale chroni także przed mikrouszkodzeniami podczas szybkiej jazdy i ułatwia pielęgnację samochodu ze względu na wysoką hydrofobowość. Jednak najistotniejszą jego zaletą jest to, że ulega samoregeneracji pod wpływem wysokiej temperatury. Zapotrzebowanie na taką usługę rośnie z roku na rok, a decydują się na skorzystanie z niej właściciele nie tylko aut osobowych, ale i dostawczych.

Ile kosztuje zabezpieczenie auta folią?

Ceny usługi zależą do wielu czynników, takich jak rozmiar auta, zakres prac oraz jakość tworzywa, dlatego najlepiej skontaktować się z firmą, której specjalnością jest detailing. Zainteresowało Cię oklejanie pojazdów folią PPF? Odwiedź stronę i zapytaj o wolne terminy!